Paylaş:
Ip Man (2008)

Ip Man Filminin Konusu

Ip Man (2008) (2008)

Türü: , ,
online hd izle bedava full  "Ip Man," 2008 yapımı bir Hong Kong aksiyon filmidir ve Yip Man olarak da bilinen ünlü Wing Chun dövüş ustası Ip Man'in hayatını anlatır. Film, Ip Man'in yaşamı boyunca karşılaştığı zorluklar, dövüş becerileri ve etkileyici kişisel hikayesini aktarır.
Hikaye, 1930'ların Foshan şehrinde geçer. Ip Man (Donnie Yen), zengin bir aileden gelen saygın bir dövüş ustasıdır. Foshan, dövüş sanatlarının yaygın olarak uygulandığı bir yerdir ve burada farklı dövüş okulları ve ustalar bulunmaktadır. Ip Man, sadece bir hobi olarak dövüş sanatlarıyla ilgilenirken, şehirde Japonya'nın işgali sonucu yaşanan zorlu bir dönem başlar.Japonya'nın işgaliyle birlikte Foshan'da birçok Çinlinin yoksullaştığı ve açlık çektiği bir dönem başlar. Japonya'nın dövüş turnuvaları düzenlediği bir program olan "Japonya'nın Zaferi"ne katılan birçok yerel dövüşçü, Japonlara karşı ülkenin onurunu savunmaya çalışır. Ip Man, bu turnuvada yer alarak Çin halkının onurunu koruma amacıyla dövüşür.Film, Ip Man'in inançlarına, ailesine ve halkına olan bağlılığını vurgular. O sadece dövüşte üstün bir yetenek sahibi olmakla kalmaz, aynı zamanda dürüstlüğü, saygıyı ve öz disiplini temsil eder. Donnie Yen'in canlandırdığı karakter, zorlu zamanlarda bile insanlık değerlerinden vazgeçmeyen bir kahraman olarak ortaya çıkar.Aksiyon sahneleri ve dövüş sahneleri, filmi etkileyici kılan unsurlardan biridir. Donnie Yen'in dövüş becerileri ve filmdeki ustalıkla çekilmiş dövüş sahneleri, dövüş sanatları meraklıları için büyük bir cazibe taşır."Ip Man," dövüş sanatlarına olan saygıyı ve insanın içindeki gücü keşfetmeyi vurgular. Aynı zamanda tarihî bir dönemi ve Çin kültürünü anlatırken, bir insanın karakterinin ve inançlarının ne kadar önemli olduğunu gösterir.Sonuç olarak, "Ip Man," dövüş sanatlarına ilgi duyanlar ve tarihi temalı filmleri sevenler için etkileyici bir yapım. Ip Man'in yaşam hikayesini anlatırken, karakterin kişisel ve ahlaki gelişimi üzerine odaklanır. Aksiyon sahneleri ve dövüş sahneleri de izleyicilere unutulmaz bir deneyim sunar. Bu Film özeti admin tarafından oluşturuldu.
Ülke
IMDb Puanı
7.747 (3348 oy)
Beğeniler
İzlenme
22
Yapım Yılı
Süre
106 dk.
Fragman
OFFICIAL TRAILER
Ip Man fragmanını izle
2008
Donnie Yen
Donnie Yen
Yip Man
Simon Yam
Simon Yam
Zhou Qing Quan
Lynn Hung
Lynn Hung
Zhang Yong Cheng
Hiroyuki Ikeuchi
Hiroyuki Ikeuchi
General Miura
Lam Ka-tung
Lam Ka-tung
Captain Li Zhao
Fan Siu-wong
Fan Siu-wong
Jin Shan Zhao
Xing Yu
Xing Yu
Master Zealot Lin / Crazy Lin
Wilson Yip
Wilson Yip
Director
Edmond Wong
Edmond Wong
Yazar
Chan Tai-Li
Chan Tai-Li
Yazar

Ip Man Hakkında Yorumlar (0)

The maximum upload file size: 100 MB. You can upload: image, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1
film